Co vám dělá radost?

Blíží se prázdniny, čas, kdy konečně zpomalíme a začneme si všímat věcí, které jsme v každodenním shonu opomíjeli. Šumění listí, plynutí vody, zpěvu ptáků, majestátnosti hor, mistrovství stavitelů nejrůznějších budov, no … je toho hodně … Taky třeba vůně kávy, kterou si ráno v kavárně nebo na chatě či apartmánu dáme.

Život je většinou o obyčejných věcech, které bereme jako samozřejmé. A tím, že je bereme jako samozřejmé, nejsme za ně dostatečně vděční. A právě tím si blokujeme radost, kterou prožíváme, když vděční jsme. Když začneme být vděční třeba za jednu malou věc, později se takovýchto malých věcí nabalí víc a s tím přijde i víc radosti.

Já třeba nejpřestávám být vděčná cestou do práce. Zaparkuji auto pár set metrů od kanceláře (tam, kde se neplatí parkovací poplatky :)) a pak jdu pěšky. Koukám na mraky, na čerstvě posekanou trávu, na děti, které jsou do školy (a kupodivu zvesela). Koupím si v pekárně voňavé pečivo … A říkám si: “Děkuji, děkuji, děkuji … “ (a to i když prší).

Dřív jsem to totiž takto neměla. Ve spěchu jsem zaparkovala auto před firmou, spěchala do kanceláře (abych stihla zavčas pípnout na docházkovém terminálu) a hned ve dveřích už řešila nějaký “problém“. A na víkend se těšila zejména proto, že se budu moct pořádně vyspat.

Když jsme ve spěchu, nemáme čas se zamýšlet, zda jde něco dělat jinak. Nemáme potřebný odstup na zhodnocení našeho života, jsme zkrátka v jednom kole. K zamyšlení a přehodnocení stavu nás dovede až nějaká ne právě šťastná událost – zranění, nemoc, problémy v rodině, rozpad vztahu …

Nicméně nemusí to nutně vést až tam. I dovolená stačí na to, abychom si nějaké věci ujasnili, přeskládali, přehodnotili, některé opustili a jiné začali praktikovat. Zkuste na to myslet na vaší dovolené.

Žijete tak, jak chcete?

Jste šťastní?

Máte práci, která vás baví a naplňuje?

Máte čas na rodinu, kamarády, vaše záliby?

Kdybyste si mohli vybrat, jakou práci byste chtěli dělat?

Odpovědi na některé otázky vyžadují více času, ale první krok uděláme tím, že se nad nimi alespoň zamyslíme. Odpovědi dříve či později přijdou. Pak je řada na nás udělat další krok – protože jedna věc je vědět a druhá věc je to, co víme, zavést do praxe. Ale to až po prázdninách 🙂

Tak krásné prázdniny a hodně energie na další kroky …

A kdybyste po prázdninách potřebovali někam zavolat (třeba ohledně nového místa), tady jsou fráze, které můžete použít. Ať vám jsou k užitku!

Angličtina je mou vášní, výuka angličtiny mým posláním. Společně a s radostí se posuneme nejen v angličtině ... Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Jak se učit, mít z učení radost a posouvat se dopředu nejen v angličtině. Čtěte eBook zdarma.
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku :)