Když nemůžeš, zpomal …

Za chvíli už budou prázdniny, děti budou mít volno. A co my, dospělí? Máme toho plno, co jsme chtěli udělat a nestihli. Přečíst si knížku, kterou jsme už dávno dostali, zajít na skleničku s přáteli, kterou už dlouho odkládáme, činnosti, kterým bychom se chtěli věnovat … Jen nějak schází čas. ČAS nám brání vše zrealizovat. Kdybychom to brali povrchně, může to tak vypadat. Ale podstata je jiná. Jsme to MY SAMI, kteří si v realizaci těchto věcí brání.

Čas na sebe

A přitom to tak složité není. Stačí si jen poskládat priority a něco opustit, něco ubrat, v něčem zvolnit, zpomalit. Nebýt vždy všude. Udělat si čas sám na sebe, ze začátku stačí málo, třeba 10 – 15 minut každý den. Časem třeba zjistíme, že nám ta čtvrthodinka nestačí, že je potřeba více. A třeba za další čas zjistíme, že život, který jsme žili dříve, nám už nic neříká, že potřebujeme něco jiného, že jsme se posunuli jinam.

Posunuli jsme se tam, kde jsme schopni vnímat krásy kolem nás, blíže k radosti z obyčejných, a pro nás samozřejmých, věcí. Začneme žít život, ve kterém sice nestihneme být se všemi a všude, život, ve kterém si vystačíme s menším množstvím věcí, peněz, zbytečností, ale o to více si ho užíváme, cítíme v něm lásku a vnitřní naplnění.

Cesta je cíl

Už nepotřebujeme od druhých slyšet, jak jsme úžasní, víme to my sami. Jsme naplnění, spokojení sami se sebou, vděční … Naplňuje nás cesta, po které jdeme, neutíkáme, nehoníme se, jen v klidu jdeme, ale o to víc si všímáme té nádhery kolem nás a žasneme nad věcmi, které jsme dříve pro spěch neviděli.

A to jen díky tomu, že jsme si udělali trochu místa pro sebe. A přišlo tolik nových věcí …

Jestli je tím vaším místem pro sebe angličtina, moc ráda vám s ní pomůžu. Tak tedy Make place for new things to come … A další vazby se slovesem MAKE a DO. Pracovní sešit si stáhněte zde.

Angličtina je mou vášní, výuka angličtiny mým posláním. Společně a s radostí se posuneme nejen v angličtině ... Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Jak se učit, mít z učení radost a posouvat se dopředu nejen v angličtině. Čtěte eBook zdarma.
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku :)