Shine Your Light

A je téměř po prázdninách, po dovolených a nastává čas se pomalu, POMALU vrátit do pracovního či studijního života. Často se nám nechce, ale právě proto psychologové radí vracet se pomalu a postupně. Zde bychom měli zapomenout na efektivitu a dát přednost nám samým, našemu psychickému rozpoložení a well-being. A právě to, dát přednost sami sobě, jít alespoň trochu za svým a nenechat se semlít neustálými požadavky okolí, se může stát prvním problémem po nástupu do zaměstnání.

Zkusme to ale tentokrát změnit. Zkusme začít praktikovat něco, co známe z dovolených. Zkusme do svého života vnést více pohody, klidu a radosti. Když jsem byla dovolené v Rakousku, šli jsme ráno na snídani do kavárny. Překvapilo mě velké množství velmi dobře vypadajících seniorů, kteří se v kavárně, pravděpodobně každý den, setkávali. Servírka je totiž dobře znala a hned věděla, jakou kávu atd. si dají. “Jasně, mají čas“, říkáte si. Ale určitě by mohli dělat i něco jiného – jít na nákup, číst si nebo třeba spát … A oni si vybrali právě to kafe a setkávání se s ostatními.

I my si naše priority vybíráme. Často si je vybíráme nevědomky, ze zvyku, nebo z důvodu, že to po nás chce někdo jiný. Zkusme se dnes zamyslet na tím, zda děláme to, co bychom opravdu chtěli. Zda jsme v tom, co děláme, opravdu šťastní. Zda máme čas sami na sebe, na své vlastní zájmy a koníčky. A jestli ne, změňme to. Nebojme se TO změnit.

Vraťme se zpátky například do doby naší dovolené a řekněme si, jaké aktivity (neaktivity :)) bychom rádi zařadili do našeho běžného každodenního života. Na co bychom rádi měli čas, ale nyní ho nemáme. Nemáme ho proto, že mít ho, není naše priorita. Tak to změňme. Začněme něco málo dělat jinak. Vyčleňme si ze dne alespoň 10 minut na sebe. Těch pouhých 10 minut totiž zpočátku stačí. Postupem času zjistíte, že potřebujete víc. A i kdybyste nevěděli, co přesně v životě chcete, těch 10 a pak třeba 30 minut vás dovede k tomu TO objevit.

A když TO objevíte a začnete se této činnosti věnovat, začnete mít radost a budete žít více v klidu a v pohodě. Budete se více smát a zářit. Zářit to vnitřní světlo, které je ve vás. A tím ovlivňovat druhé, časem se rozsvítí taky … A pak už třeba jít na ranní kafe s kamarádkou nebo kamarádem nebude pro vás tak nepředstavitelné. Stačí totiž udělat malý krok dopředu, začít pomalu opouštět to, co už ve svém životě nechceme, a další kroky přijdou sami. Nechte se překvapit, jaké budou. Život je úžasný!

A tady něco malinko angličtiny 🙂

 • lighthouse – maják
 • unwind – relaxovat, uvolnit se, odpočívat
 • walk out (leave) – opustit, vyjít z
 • find out – zjistit, objevit
 • unfold – vyjevit se, rozvinout se

Examples:

 • What helps you to unwind?
 • His wife walked out on him (or left him).
 • I want to find out more about this case.
 • The great beauties of life will unfold.
Angličtina je mou vášní, výuka angličtiny mým posláním. Společně a s radostí se posuneme nejen v angličtině ... Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Jak se učit, mít z učení radost a posouvat se dopředu nejen v angličtině. Čtěte eBook zdarma.
 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na Facebooku :)